Ny hemsida! 2

Ny hemsida!

Välkommen till den nya digitala plattformen för Education4Future – vår språngbräda mot underbara möjligheter och framsteg! Innan jag går in på vad den digitala plattformen innebär vill jag naturligtvis tacka alla medlemmar som tillsammans lagt grunden för vår förening och under några intensiva veckor gjort ett fantastiskt arbete med att ta fram den nya plattformen. Vi har tagit stora och betydelsefulla kliv framåt mot vår vision:

Ett svenskt samhälle med förstående och ansvarsfulla medborgare

Tillsammans har vi gjort stora förflyttningar för att uppfylla vår målbild som går ut på att göra samhällsnytta för Sverige och stärka våra medlemmar som individer samt stärka den större gemenskapen vi så väl behöver! Jag uppskattar verkligen hur alla tillsammans har skapat en sådan fantastisk laganda och intern delaktighet och jag uppskattar speciellt mycket den varma och välvilliga stämning som råder inom vår förening. Jag hoppas och tror att det fina lagarbetet, ansvarstagandet och kommunikationen kommer att hålla i sig och stärkas ytterligare nu när vi går in i ett nytt, digitalt skede.

Education4Future har ju länge haft en hel del projekt på gång, men nu tar vi större kliv än någonsin förut! Framför oss har vi fler föreläsningar än tidigare och tack vare våra digitala lösningar har våra föreläsningar större deltagarantal nu än tidigare. Våra diskussioner om dagsaktuella ämnen är nu mer livliga och lösningsorienterade än de någonsin varit och de många tjänsterna på medlemssidorna gör redan nu en positiv inverkan för många medlemmars vardag.

Med allt det unika och fantastiska vi har att erbjuda på den digitala plattformen har vi lagt grunden inte bara för att stärka de medlemmar och den gemenskap vi redan har, utan också expandera i större utsträckning än vi haft möjlighet till förut. Det finns många andra saker som utvecklas just nu och vi går stadigt framåt mot att bli en stark aktör för folkbildning och samhällsnytta i Sverige!

Jag inledde detta brev med att betona att mycket händer hos oss. Vi vill uträtta mycket. Samhället är i förändring och vår omvärld rör på sig – med vår digitala plattform som grund står vi redo för morgondagens utmaningar!

Jag ser fram emot att se er allihop, nu inte bara på fysiska möten utan även på den digitala plattformen. Jag är så oerhört stolt över vad vi åstadkommit tillsammans och jag uppskattar all energi, passion och framtidstro som jag ser överallt bland er medlemmar! Tillsammans kommer vi att förändra världen!

Bästa hälsningar

Ny hemsida! 3

Eva Donell
Ordförande – Education4Future

Annons
0
  0
  Din varukorg
  Din varukorg är tomTillbaka till butiken

  Investera

  För tillfället har använder vi enbart banköverföringar/ bankgiro som betalmedel. Fler betallösningar kommer inom kort.

  BG: 11111-1-1-1-1-1-1–111

  Medlemsansökan

  För tillfället har använder vi enbart banköverföringar/ bankgiro som betalmedel. Fler betallösningar kommer inom kort.

  BankGiro: 5482-3281
  Märk betalningen med “medlem”, sätt den som återkommande och skicka gärna en hälsning i formuläret.

  Bli månadsgivare

  För tillfället använder vi enbart banköverföringar/ bankgiro som betalmedel. Fler betallösningar kommer inom kort.

  Kontakta oss för att få veta mer!